InpliCode

  • Home
  • Marketing i sprzedaż
    • Sprzedaż
    • Pozycjonowanie
  • Programowanie i systemy
    • PrestaShop
    • Bazy Danych
  • Rozpocznij sprzedaż
Marketing i sprzedaż, Pozycjonowanie

Historia nazwy Google i wstęp do zdobycia pierwszych pozycji

Szymon Ciba - 29 czerwca 2018

Pod koniec lat dziewięćdziesiątych internet był rozproszonym zbiorem danych. Mimo, że pierwsze wyszukiwarki powstały już na początku lat dziewięćdziesiątych to żadna z nich nie potrafiła posegregować treści tak dobrze jak algorytm PageRank spod skrzydeł Google.

Zanim przejdę do pozycjonowania, optymalizacji strony i linkowania to chciałbym opowiedzieć Ci pewną historie… Jest jesień roku 1997. Sergey Brin i Larry Page poszukują nazwy dla swojego algorytmu wyszukiwarki internetowej ,,Back Rub”. O pomoc poprosili współlokatora z pokoju Page’a – Seana Andersona. 15 września 1997 Sean zaproponował nazwę Googolplex, od googol – ogromnej liczby 10^100. Larry jeszcze tego samego wieczoru zarejestrował domenę, nową nazwę zapisał na tablicy w pokoju – Google. Rano usłyszał ,,Przecież miało być Googol!”. Prawidłowa nazwa była już od ponad dwóch lat zarejestrowana.

Sergey Brin i Larry Page to założyciele Google. W ciągu ostatnich dwudziestu lat Google stało się jedną z największych firm świata. Jeśli szukasz informacji w sieci wpisujesz frazy w Google, jeśli szukasz sklepów z wybranymi produktami. Wpisujesz nazwy tych produktów w Google. Rozumiesz już dlaczego stworzenie strony pod Google jest tak ważne?

O tym jak dodać stronę do wyszukiwarki internetowej – Google pisałem w artykule dla portalu czasebiznesu.pl. Jeśli jeszcze Cie tam nie ma przeczytaj ten artykuł.

Optymalizacja strony jest tak samo ważna jak jej treść

Pracując w branży developerskiej często spotykam klientów, którzy nie doceniają możliwości jakie niesie ze sobą SEO. Inwestują tysiące złotych w reklamę na Facebooku, Google AdWords i blogerów podczas gdy ich strona nie spełnia chociażby minimalnych wymagań zgodności z SEO!

O tym jak zoptymalizować stronę pod kątem SEO będę pisał w kolejnych artykułach, które możecie przeczytać w kategorii pozycjonowanie. Temat ten jest tak obszerny, że nie jestem w stanie zmieścić go w jednym artykule. Dlatego będę cyklicznie dodawał zagadnienia z tej dziedziny w wyżej wymienionej kategorii.

Jednak bez odpowiedni zbudowanych treści działania SEO nie mają sensu. Dlatego też ważne jest, aby pisząc tekst zawierać w nim frazy na długi i krótki ogon (long tail and short tail). O pisaniu tekstów pod wyszukiwarkę możecie przeczytać w moim artykule dla czasebiznesu.pl klikając tutaj.

Jeśli już nasza strona internetowa zawiera wartościowy content, odpowiednio sformatowany i jest zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek to należy rozpocząć zdobywanie linków. Linki muszą być wysokiej jakości, jeden wartościowy link jest w stanie podnieść nasze pozycje o wiele bardziej, niż link ze strony, która jest wysypiskiem takich linków.

Należy również unikać wszelkich dróg na skróty np. kupowania linków. Za takie praktyki Google może nałożyć na naszą stronę filtr na określony czas – nasza strona spada od kilkunastu do kilkudziesięciu pozycji lub bana – całkowite usunięcie strony z indeksu.

Tags | e-commerce, e-handel, ecommerce, google, klienci, optymalizacja, pozycje, pozycjonowanie, pozyskiwanie ruchu, PrestaShop, ruch, seo, sklep internetowy, sklep online, sklepy internetowe, sprzedaż internetowa, strony www, trendy
 0 1
Share Now

Szymon Ciba

Od dzieciństwa jestem pasjonatem programowania. W wieku 12lat opanowałem podstawy PHP i baz danych MySQL. Od tamtego czasu stale rozwijam swoje umiejętności i każdego dnia myślę jak programista. Tak programowanie stało się częścią mojego dorosłego życia. Teraz chciałbym by moje życie stało się częścią programowania.

You Might Also Like

PrestaShop

PrestaShop Day w Warszawie 11 października 2018 roku.

8 października 2018
Marketing i sprzedaż, Sprzedaż

SKUTECZNE funkcjonalności i porady zwiększające sprzedaż

9 października 2018
PrestaShop, Programowanie i systemy

Czym jest PrestaShop?

29 czerwca 2018
Marketing i sprzedaż, Sprzedaż

Jak zwiększyć współczynnik konwersji na sklepie internetowym?

24 sierpnia 2018

One Response

  • Arkadiusz 29 października 2018 at 18:02

    Panie Szymonie naprawdę świetny artykuł. Czekam na kolejne posty na Pana blogu na temat pozycjonowania i budowania sklepów internetowych. Bardzo wartościowy content. Przeczytałem wszystkie artykuły i mam ochote na więcej.

    Reply
  • Leave a Reply Cancel Reply

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Previous Post Czym jest PrestaShop?
    Next Post Jak zwiększyć współczynnik konwersji na sklepie internetowym?

    Skontaktuj się z nami

    • Czynne od poniedziałku do piątku od 9 do 15.
    • 730 816 954
    • inplicode@gmail.com

    InpliCode

    Ostatnie wpisy

    • Nigdy tego nie rób w swoim sklepie!
    • SKUTECZNE funkcjonalności i porady zwiększające sprzedaż
    • PrestaShop Day w Warszawie 11 października 2018 roku.
    • Jak zwiększyć współczynnik konwersji na sklepie internetowym?
    • Historia nazwy Google i wstęp do zdobycia pierwszych pozycji

    Czasebiznesu.pl

    Szukasz ciekawych informacji ze świata e-biznesu? Odwiedź nasz portal klikając tutaj i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowinkami.

    hightechblog.pl

    Sprawdź High-tech blog. Znajdź oprogramowania dla Twojej firmy. Skup się na innowacji, automatyzacji oraz robotyzacji. Razem z hightechblog.pl śledź postęp technologiczny.

    Dane firmowe

    • Inpli Sp. z o.o. z kapitałem zakładowym 10 000 zł.
    • 30-128 Kraków. Ul.Przybyszewskiego 29/5
    • NIP: 6772426185
    • Regon: 368497366
    • KRS: 0000699062
    • Konto bankowe: 72109016650000000135288504

    Concept Intelligence

    ,,Razem z InpliCode tworzymy wiele dedykowanych rozwiązań. Wszystkie projekty są oddawane terminowo. InpliCode to profesjonalny i rzetelny zespół programistów." ~ Marcin Majchrzak

    Guliwerkids.pl

    ,,Dzięki pracy InpliCode moja firma odnotowała wzrost zamówień o kilkadziesiąt procent. Byłem w szoku jak wiele czynników wpływa na sprzedaż." ~ Dariusz Ciba

    Optidigital

    ,,InpliCode zapewnia mojej agencji doskonałe wsparcie techniczne przy integracji sklepów internetowych z Facebook'iem. Zdecydowanie polecam!" ~ Adrian Wroński

    "Dobry projekt dodaje wartości szybciej niż generuje koszty." - Thomas C. Gale